KOBİ ve Esnaflar İçin Sosyal Medya Reklamları

O Sosyal medya platformlarının artık hayatımızın, işimizin bir yansıması haline gelmesiyle işletmelerin marka ve hizmet tanıtımlarını sektörleriyle alakalı geniş bir kitleye göstererek kazanç sağlaması kolaylaştı.

Ülkemizde sosyal medyanın çok yoğun ve dünya ortalamasının üzerinde kullanımının olması markaların bu platformlarda var olma ve tanıtım ihyacını doğurdu. Bir şekilde bütün firmalar bu platformlarda var olmak istemeye başladı. Büyük markaların dijital pazarlama çalışmaları yürütüyorlar çünkü bu sektörlere ayıracak kaynakları ve sermayeleri mevcut.

KOBİ'lerin buradaki stratejisi ve yol haritası nasıl olmalıdır?
KOBİ'ler kısıtlı bütçeleri ile dijital platformlardan nasıl kazanç sağlayabilirler?
KOBİ’ler için dijitale doğru başlamak nedir?
Instagram, Facebook gibi sosyal medya reklamları KOBİ’lere nasıl düzenli kazanç sağlar?

Her şeyden önce sosyal medyalar firmanızın dijital yansıması ve potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçebileceğiniz iletişim kanallarıdır. Her gün yüz binlerce insan bu platformlarda vakit geçirmesi demek ürün ve hizmetlerinizin tanıtımlarınızla etkileşime geçebileceğiniz yüz binlerce insan demek. İşletmeniz hangi sektörde faaliyet gösteriyorsa göstersin, ürün ve hizmetlerinizi sizinle alakalı kitlelere ulaştırarak hem marka bilinirliğinizi arttırabilir hem de dijital bir satış kanalı oluşturarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Detaylı bir sektör analizi sonucu elde edilen verilerle işletmenizi sosyal medya kanallarında doğru bir şekilde konumlandırarak firmanızı hem dijital hem de sektörel olarak büyütebilirsiniz. Peki markanızın büyümesi için bu platformlarda neler yapabilirsiniz?

  • Facebook Instagram reklamlarıyla ürün ve hizmetlerinizi doğrudan potansiyel müşterilerinize tanıtabilirsiniz. Kısacası dükkanınızı günlük ziyaret eden müşteri sayısını 100’den 1000’e çıkartabilirsiniz.
  • Profesyonel sosyal medya yönetimleriyle marka konumlanmanızı daha doğru yaparak işletmeniz daha kaliteli ve çekici bir görünüme sahip olur. Bununla beraber analizler ve veriler sonucu oluşturulmuş sosyal medya reklam kampanyaları ile kısa sürede binlerce insana ulaşıp kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Çok hesaplı reklam maliyetleri ile büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.
  • Dijital işletmeniz de aynı dükkanınız gibi size sürekli bir kazanç sağlayabilir.

Firmanızın büyüklüğü ve sektörü fark etmeksizin bu platformlarda doğru hareket ederseniz kazanç sağlarsınız. Mesela araç tamir hizmeti veriyorsanız, sosyal medyadan çok önce, arama motorları ile çalışmalar yapmalısınız. Bu çalışmalar daha hızlı sonuçlar almanızı sağlayarak diğer pazarlama masraflarınız için kaynak oluşturacaktır. Bunun yanında kuaförlük hizmeti veriyorsanız sosyal medya tarafına öncelik vermeniz gerekmektedir.

Yapılan tüm dijital çalışmalar fayda sağlasa da sabit bir strateji yok.

Bu yüzden dijitale doğru başlamak önemli. Var olan kaynakları işletmeniz için en doğru platformlarda en doğru hizmete ayırınca kazanç sağlanıyor. Dijital danışmanlık hizmetimiz sayesinde KOBİ’lerinizi dijitale doğru başlatıyor ve hızlı kazançlar almanızı sağlıyoruz. İstediğiniz gibi bizlere ulaşarak tüm sorularınızı yanıtlamak isteriz.

Whatsapp